Eşarplar tesettürlü bayanların en önemli aksesuarıdır. Eşarp modelleri ve desenleri, tüm giyim ürünlerinde olduğu gibi her sene ve sezonda moda trendine uyum sağlayarak kendini yeniler. Büyük markalar, her sezon bayanlara sunduğu eşarp koleksiyonları büyük ilgi görmektedir.

2016-2017 sonbahar/kış eşarp modası, yazın pembe, mavi, sarı gibi canlı renkleri geride bırakarak daha çok yeşil, kahve, krem ve koyu tonlarına hakim olmaktadır. Eşarp desenleri ise yaprak ve çizgilerden oluşan çiçek detaylarını çok fazla göreceğiz. Sonbahar ve kış koleksiyonu için hazırlanan eşarplar renk ve desenleri ile her kombininize kolaylıkla uyum sağlıyor. Tesettürlü bayanların tercihi en çok yeşil, kırmızı, vizon, krem ve hardal tonları olmaktadır. Eşarp kumaşlarında ise özelikle sonbaharda tercih koton ve ipek eşarplar olmaktadır.

Eşarp markalarına ait koleksiyonları inceleyecek olursak Armine, Aker, Pierre Cardin gibi markalar bu sezonda seçkin tasarımları ile karşımıza çıktıklarını görüyoruz. Armine, birbirinden iddialı eşarp modelleri ile 2016-2017 yılı için koleksiyonunda gösterişli ama aynı zamanda abartısız, renkli ama sakin, sevimli ama feminen tarzı ve çiçek baskıları bayanların favorisi olacak. Soğuk kış günlerine inat sıcak renk tonlarından oluşan Armine eşarplar  çiçek ve geometrik desenleri ile içimizi ısıtacak. Daha çok toprak renkleri ve yeşil tonlarının ağırlıklı olduğu Armine koleksiyonunda pembe, sarı, kırmızı, lila, mor, mavi gibi canlı renkleri de sıkça göreceğiz.

Başörtü modasında beğenilerek takip edilen Aker markası ise her sezon farklı modelleri ile kadınların dünyasını renklendiriyor. Aker eşarp modellerinde de yine sıcak yaz günlerini anımsatan renkler karşımıza çıkacak. Toprak renkleri, mavinin ve yeşilin tüm tonlarından oluşan renk ve desen seçenekleri ile tasarımları yine göz kamaştıracak. Her yaşa ve zevke hitap eden Aker eşarp modelleri tesettürlü bayanların özel davetlerinden günlük hayatlarına kadar her anlarına eşlik etmektedir. Farklı tasarımlardan oluşan uçuşan papatyalar, kuru boya ile çizilmiş çiçeklerden oluşan eşarplar Aker koleksiyonunun favori parçası olmaya aday.

Kendi tarzınız ve  ihtiyacınıza göre inceleyebileceğiniz, 2016-2017 Sonbahar Kış eşarp modellerine en seçkin markaların bulunduğu www.esarpevim.com adresimizden ulaşabilirsiniz.