2016 yaz koleksiyonlarında eşarp ve şallar, sıcaklara inat bizi serinletiyor. Yumuşak ipek, şifon, ve pamuklu eşarp/şallar, tesettürlü kadınların en büyük kurtarıcısı oluyor. Her kesime hitap eden model ve desenler 2016 eşarp/şal modelleri arasında yerlerini aldı.  Bu yaza gül ve çiçek temalı desenler, geometrik ve çizgili desenler ve rengarenk, cıvıl cıvıl renkler hakim.

Çiçek desenler soft renkler ile bir araya geldiğinde ortaya yumuşak dokuda ve görünümde eşarplar ortaya çıkıyor. Çoğunlukla eşarplarda gördüğümüz çiçek baskıları bu sene sıkça şallarda da göreceğiz. Şallara hem şık hem spor bir görünüm kazandıracak çiçek desenli şallar bu senenin favorileri arasında olacak.

Yaza damgasını vuracak çizgili şal ve eşarp modellerinde ise eşarplarda çizgilerle dolu baskılar hakim iken şallarda ise daha simetrik çizgiler görüyoruz.

Renklere gelecek olursak; yazın enerjisini yansıtan sarı, turuncu, mavi, pembe ve turkuaz gibi renkleri ister ipek ister twill eşarplarınızda tercih edebilirsiniz. Her kesimden insanın zevkine ve bütçesine göre bulunan bu eşarpların kullanımıda oldukca pratik.   Siyah renk yine her zaman ki gibi vazgeçilmez bir renk olacak. Özel davet ve geceler için abiye eşarp modellerinde en tercih edilen siyah renktir. 2015 yazına da damgasını vuran, sakinlik ve huzurun temsilcisi mavi renk bu yazda en çok tercih edilenler arasında. Her tonu ayrı güzel olan mavi renkte eşarp ve şalların en çok bebesi mavisi yükseliştedir.

Şallarda bu yaz en çok şifon ve pamuk şallar tercih edilmektedir. Kenarı dantelli pamuk şallar ve yumuşacık şifon şallar her yaşta kadının gözdesi haline gelmiştir. Renk alternatifinin çok olduğu şifon ve pamuk şallar, hem kolay şekil aldığı hem de yaz sıcaklarında bunaltmayan dokusuyla adeta yazın kurtarıcısı.

Geçtiğimiz sezon çıkan pliseli şallar bu sezonda popüler olmaya devam ediyor. Rahatlık ve şıklığı ile yeniliği vaad eden pliseli şalları kullanırken hareketli olmasını göz önünde bulundurarak daha az detaylı kıyafetler seçebilirsiniz. Kombinlere farklı bir hava katan , herkes tarafından kullanılan pliseli şallar kırışmaması nedeni ile tatil çantanızında olmazsa olmazı haline geliyor.

Son olarak 2016 yaz sezonunda ünlü markaların logo baskılı eşarp ve şallarını çok sık göreceğiz. Logolu şalları renk ve kumaş alternatifleri ile her kombininizde kullanabilirsiniz.