Tesettür giyim son senelerde oldukça ilgi çekici modelleri ile muhafazakar kesimin beğenisini kazanmaya başladı. Eskiden sıradan çizgilere sahip tesettür modası gün geçtikce modern çizgiye sahip olmaya başladı. Rahatlık ve şıklığın ön planda olduğu 2017 kış tesettür modası kaliteli ve zarif modelleri ile tesettürlü bayanların karşısına çıkıyor. İşte 2017 kış sezonunun tesettür giyim detayları…

Soğuk günlerde içinizi ısıtacak farklı dikim ve kesimlerde renk ve model çeşitliliğine sahip kap, trençkot, pardesü ve şişme montlar 2017 kış sezonunda karşısınıza çıkacak. Koyu renklerin aksine bu yıl daha canlı renklerle, büyük cepli, asimetrik kesim vb değişik tarzda pardesü ve kaplar mevcut olacak. Sezonun en önemli ve sevilen değişikliği ise trençkot, manto, ceket gibi dış giyim kıyafetlerinde belde kemer detayını sıkça göreceğiz. Hem mont hem elbise modellerinde kürk kollar ve yakalarda sezonun en trend parçaları arasında yer alacak.

2017 kış modasında en çok kullanılacak kumaş ise kapitone kumaş olacak. Hem mont hem de diğer giyim modellerinde karşımıza çıkacak. Kapitone modellerde özellikle çift renkler hakim olacak.

Bu sezon en çok göze çarpan modellerden biride fular yaka gömlek ve mont çeşitleridir. Uzun kol krep kumaştan, fular yaka gömlekler tesettürlü bayanların en çok tercih ettiği giyimler arasında olacak.

Yazın kıyafetlerde görmeye alışık olduğumuz çiçek desenlerini kış sezonunda da görmeye devam edeceğiz. Elbise, tunik, etek, abiye, ferace giyim modellerinde ve şal, eşarp modellerinde de sıkça çiçek desenlerini göreceksiniz.

2017 tesettür giyim sezonunda tesettür abiyelerde simli, payetli kumaşlar karşımıza sıkça çıkacak. Düğünlerde, özel davetlerde ışıltılı detayları seven muhafazakar bayanlar için abiye model seçenekleri oldukça fazla olacak. Payetli, simli abiyelerin yanı sıra etek kısmında çiçek motifleri ve sade abiye modelleri de 2017 tesettür giyim modası arasında yer alıyor.