Eskiden tesettürlü gelin adaylarına mevcut gelinlik üzerine ek kol, yaka ya da göğüs kapama gibi ek detayların yapıldığı gelinlikler hazırlanırdı. Ancak gün geçtikçe kendine geliştiren gelinlik sektörü şuan binlerce farklı modelde çeşitlilikte tesettür gelinlik modelleri tasarlamaktadır. Birbirinden şık ve zarif tesettür gelinlik modelleri 2018 sezonunda da çok konuşulacak.

Tesettür gelinlik modelleri arasında en çok tercih edilen A kesim gelinlik modelleridir. Hem farklı hem zarif bir model olan A kesim gelinlik modellerinin kol bölümü genellikle İspanyol kesim olduğu için şık bir görünüm yaratmaktadır.  Fransız dantelinin zarafeti ile bir araya gelen A kesim gelinlik modelleri daha çok krem ve fil dişi tonlar tercih edilmektedir. Prenses gelinlik modeli ise tesettürlü bayanların çok sık tercih ettiği gelinlik modelidir. Bu gelinlik modelini ince ve fit vücuda sahip gelin adayları tercih etmelidir. 2018 yılında ise bir çok gelinin üzerinde göreceğiniz prenses gelinlik modellerine balıkçı yaka  damgasını vuracak.

2018 sezonuna damgasını vuracak bir başka tesettür gelinlik modeli ise Osmanlı motifli gelinlik modelidir. Adından anlaşılacağı gibi Osmanlı motifleri işlenen bu model daha çok krem ya da kirli beyaz renkte kumaşlar ile tasarlanmaktadır. Kol kısmında manşet, yaka, ön kısım, duvağında nakış ve taşların olduğu Osmanlı motifli gelinlik modeli gösterişi sevenlerin tercih ettiği gelinlik modelidir