Soğukların gelmesiyle birlikte atkı, bere ve eldiven üçlüsü ortaya çıkmaktadır. Bu sene atkıdan daha çok tercih edilen battaniye şallar 2017-2018 kış modasına damgasını vurdu. Yüzlerce desenden ve renkten oluşan battaniye şallar yumuşak dokusuyla sıcak tutmaktadır. Soğuk günlerde tercih edeceğiniz battaniye şallar aynı zamanda size şık bir görünüm kazandıracak. Normal şallara göre daha uzun ve sıcak tutan battaniye şallar nasıl kullanılmalı? Merak ediyorsanız bu yazımız tam size göre.

Battaniye şal ile kemer kombini en çok tercih edilen kullanım şeklidir. Şalı boynunuza attıktan sonra kemer şalın üzerinden gelecek şekilde tam belinizden kemeri bağlayacaksınız. Bu kombin size çok şık bir görünüm kazandırır.

Battaniye şalı boynunuza takmak isterseniz bir kaç tane alternatif model mevcuttur. En klasik yöntem şalı üçgen şekline getirip boynumuzda iki ucundan bağlayarak şal önde ucu arkada kalacak şekilde bırakmalıyız. Bu yöntem en sevilen ve en çok kullanılan battaniye şal bağlama modelidir.

İkinci şal bağlama yöntemi ise yine iki ucunuz boynumuzdan bağlamak. Ancak bu sefer şalı daha sıkı bağlayıp, uç kısımlarını öne getirip tekrar bağlamak.

Üçüncü yöntemde şalı üçgen haline getirip boynumuza 8 şeklini alacak şekilde bağlamak. Değişik bir şal bağlama yöntemi olan bu battaniye şal bağlama şekli tarz görünmenizi sağlayacak.

Dördüncü şal bağlama modelimiz boyunluk şeklinde şalı boynunuza dolayacaksınız. Boynunuzun etrafına sıkıca doladığınız battaniye şala son olarak düğüm atıp bırakacaksınız.

Son olarak ise yine klasik bir şal bağlama yöntemi şalınızın bir ucunu arka taraf atıp diğer ucunu ön tarafta sallandırmak. Bu yöntem hem şık hem de kolay şal bağlama yöntemidir.