İpek Şal ve İpek Eşarp Farkı?

İpek şallar hayatımıza girdiğinden beri tesettürlü hanımlar daha özgün kombinler yapmaya başladı. Önceleri tek tip kıyafet üzerinden ilerlerken şimdi ise tasarım olarak daha modern, işlev olarak aynı fakat bir o kadar da rengarenk şallar üreterek hareketli kıyafetlerin üzerine düz renk başörtü takma modası başlamış oldu. Durum böyle olunca şal kullananların sayısı gün geçtikce arttı. Şalların daha çok tercih edilme sebeplerinin bir diğer nedeni ise geniş oldukları için kişilere farklı bağlama modelleri sunmasıdır.

Vakko Limited Edition

Vakko’nun şalları kusursuz ipek kumaşı ile fark yaratmaktadır. Ancak kullanımı çok fazla özen istiyor. Bu yüzden kuru temizlemeyi bile çok fazla önermiyoruz. Vakko’dan aldığınız şalların uzun ömürlü olmasını istiyorsanız özenli bir şekilde kullanmalısınız.

Pierre Cardin

Pierre Cardin şallarını dokusu bakımından ipek şallar içinde kendini en iyi koruyan şal olarak tanımlayabiliriz. Senelerce kullansanız bile ilk günkü duruşunu korumaktadır. Bu yüzden en çok tercih edilen şal markaları arasındadır.

Aker

Aker marka şallarda ise düz şallara gore çift taraflı şallar öne çıkmaktadır. Aynı zamanda diğer şal markalarından farklı olarak svaroski taşlı modelleri mevcuttur. Bu nedenle değişiklik arayanların tercih ettiği bir markadır.

Her ne kadar şallar, eşarplara gore daha popüler görünse de eşarp takmayı seven,

alışkanlık haline getirmiş bir kesim vardır. Eşarp kullanan genç kesim tivil eşarpları tecih ederken orta yaşlı kesim ise ipek saten eşarp kullanmaktadır. Genç kesim eşarpta daha çok sade, geometrik desenler, eğlenceli, kalp, topuklu ayakkabı vs gibi desenleri tercih ediyor. Orta yaşlı kesim ise daha çok çiçekli, hareketli, renkli modelleri tercih ettiğini görebiliriz.

Aker İpek Eşarp

Aker eşarplar rengarenk tasarımları, şıklığı temsil eden desenleri ile kombinlerinizin vazgeçilmez parçası olmaktadır. Dokusu ve kullanım rahatlığı ile Aker tesettürlü hanımların çoğunlukla kullandığı markalar arasında yerini korumaktadır.

Sura İpek Eşarp

%100 saf ipekten üretilen Sura ipek eşarplar parlak ve yumuşak kumaştan üretilmektedir. Renk ve desenleri diğer eşarp markalarına göre daha canlıdır.

2 Yorum

  1. merhaba acaba armine şal ve kayra şalın dokuması nasıl?

  2. ve ikisi arasında kıyaslama yaparsak hangisi daha kaliteli? teşekkürler.

Sizde yorum yazın;

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler:, , , , , ,

Kategoriler