Stil sahibi hanımların, moda aşıklarının vazgeçilmez aksesuarlarının şallar olduğu yadsınamaz bir gerçek. Sadece onlar değil, artık herkesin gözdesi olmuş durumda ‘Çok pratik acelem varsa, öylesine başıma atsam da şık duruyor’ diyenlerin ve ‘Kıyafetlerle uyumu kolay kombinleme derdim bayağı azaldı’ diyenlerin de sayısı gittikçe artıyor. Stilinde rahat&spor tarz taşıyan tesettürlü kadınlar genellikle şal tercih etmekte. Salaş bağlama tarzı kullanılarak tercih edilen şallar rahat&spor kombinlerin en iyi tamamlayıcısı durumunda. Günlük veya özel zamanlarda kullanılan kıyafete uygun renk ve desende şal bulmak oldukça kolay olsa da marka ve ürünlerin çeşitliliği seçim yapmayı zorlaştırıyor. Eşarplarda gördüğümüz çeşitlilik artık şallarda da ortaya çıkmaya başladı.

Öncelik tabiki ipek şalların. İpek şal daha tok ve hacimli duruşa sahip. Gerçek ipek şal, başınıza bağladığınızda yüzünüze yapışmaz, başınızda daha dolgun durur. İpek olmayan diğer modellere göre %100 İpek Şallar daha çabuk kırışır ve bakımıda bir o kadar zordur. Serin tutup yakmamasıyla ön plana çıkan bu şallar bir o kadarda sağlıklıdır. İpek şallar genellikle çift taraflı kullanılabilen kumaşlardan üretilmektedir. Farklı renkte kombinlere uyum sağlaması çift taraflı ipek şalları daha çekici kılıyor. İpek şallar tek renk ve düz modellerde kendini sevdirsede motifli, desenli, çizgili, ekose tarzlardaki  şallarda hayatımızda büyük yer edinmiştir. Bununla beraber şallarınızı hangi kıyafetlerle kombinleyeceğinizde sizin tarzınızı yansıtacak.  %100 İpek şallar, ipek olmayanlara göre daha yüksek fiyatlıdır. %100 İpek Şallara alternatif oluşturabilecek ve fiyat oranlarının daha makul olduğu %30 İpek Şallar ve %18 İpek Şallarda piyasada büyük ilgi görüyor. Her bütçeye uygun ipek şallar kullanımı zor olsa da, şık ve tok bir duruş sağladığından bu şallardan vazgeçemiyoruz.

Tafta Şallar son dönemde hem duruşunun ipek gibi olmasıyla hemde uygun fiyatıyla şal çeşitlerinin arasında kendine geniş bir yer açtı. Poliviskon (suni ipek) malzemeden yapılması hafif parlak, yumuşak ve zengin bir görüntü vermiştir. Günlük yaşantımızın vazgeçilmezi olmaya adaydır. Kumaş yapısından ötürü kaygandır ve yaz aylarında pek tercih edilmemektedir. Tafta şalları bir çok markada farklı desen ve renklerde bulabilirsiniz.

Şallardaki en çeşitli deseni ve en uygun fiyatı ise Polyester Şallar sağlıyor. Özellikle şal uçları dantelli olanlar özel günlerimizin şık aksesuarı olmaktadır. Günümüzde oldukça popüler olan şifon şallar ise özel günlerimizin yanı sıra günlük hayatımızıda renk katmaktadır.

Şallar hakkında ön bilgiyi edindikten sonra alışveriş sitemizde yer alan şallara bakmaya ne dersiniz? Şayet bu sorumuza cevabınız “evet” ise “Eşarp Evim” tıklayarak alışveriş sitemize ulaşın.